Ochotnicza Straż Pożarna w Ładzyniu wraz z Urzędem Gminy Stanisławów ogłaszają przetarg na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Ładzyniu. Szczegóły dotyczące przetargu dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Stanisławów w zakładce Zamówienia Publiczne lub bezpośrednio pod tym adresem.

Ochotnicza Straż Pożarna w Ładzyniu wraz z Urzędem Gminy Stanisławów ogłaszają przetarg na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Ładzyniu. Szczegóły dotyczące przetargu dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Stanisławów w zakładce Zamówienia Publiczne lub bezpośrednio pod tym adresem.

Powódź na Podkarpaciu

Ruszamy ze wsparciem do Gminy Bircza!

Nawałnice i intensywne opady deszczu zamieniły małe rzeki w rwące potoki. Woda zrywała nawierzchnie, uszkodziła infrastrukturę, zalała domy mieszkalne, budynki gospodarcze, ogrody i pola uprawne. Żywioł zniszczył dorobek życia wielu ludzi, wielu z nich zostało bez dachu nad głową! W ciągu ostatniego tygodnia woda zalewała ich aż trzykrotnie…

Z potrzeby serca, w obliczu tej olbrzymiej tragedii, łącząc się z powodzianami Wójt Gminy Stanisławów wraz z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi naszej Gminy organizują zbiórkę darów dla powodzian z Gminy Bircza na Podkarpaciu.

Jesteśmy w kontakcie z władzami Gminy Bircza. Rozmiaru tragedii media nie odzwierciedlają, miejscowa ludność musiała być ewakuowana śmigłowcami, obecnie trwają prace porządkowe polegające na wyrzucaniu całego zniszczonego dorobku życia mieszkańców. Na tę chwilę mieszkańcy jako najbardziej potrzebne wskazują:

• koce i materace,

• środki czystości,

• ręczniki,

• mopy,

• wiadra,

• środki odgrzybiające,

• łopaty,

• żywność długoterminową,

• meble,

• sprzęt AGD.

Dary można składać w sześciu remizach strażackich jednostek naszej Gminy w Czarnej, Lubominie, Ładzyniu, Pustelniku, Rządzy oraz Stanisławowie od piątku 3 lipca 2020 r. do wtorku 7 lipca 2020 r. w godzinach 19:00 – 21:00.

Jeśli ktoś z Państwa zamiast pomocy materialnej pragnie złożyć ofiarę pieniężną, można tego dokonać również w strażackich punktach magazynowych. Z zebranych środków pieniężnych zakupione i zawiezione do Birczy zostaną najpotrzebniejsze rzeczy.

Koordynator zbiórki: Anna Słowik tel. 694 291 431

Serdecznie prosimy o wsparcie. Razem możemy więcej!

Dziękujemy za życzliwość i zrozumienie,

Wójt Gminy Stanisławów oraz Brać Strażacka

26 czerwca 2020 w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 2 Komendy Miejskiej PSP w Radomiu na uroczystym apelu otrzymaliśmy promesę na zakup nowego samochodu Ratowniczo-Gaśniczego.  Promesy wręczył pan Michał Prószyński szef Gabinetu Politycznego MSWiA oraz bryg. Arkadiusz Przybyła zastępca komendanta głównego PSP.