Witamy na stronie OSP Ładzyń

Zdjęcia

Najważniejszym wydarzeniem roku 2018 w OSP Ładzyń były obchody 90-lecia powstania jednostki. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą koncelebrowaną przez księdza proboszcza naszej parafii Bronisława Janiszewskiego i księdza Zenona Wójcika kapelana powiatowego mińskich strażaków. Podczas mszy świętej poświęcony został nowo nabyty sprzęt przez naszą jednostkę w tym przyczepa katastroficzna wraz z namiotem pneumatycznym i wyposażeniem. Po zakończeniu mszy świętej i krótkim przegrupowaniu odbyła się część oficjalna którą uświetnili swoim przybyciem Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Mazowieckiego Starosta Miński dh. Antoni Jan Tarczyński, wójt gminy Stanisławów Adam Sulewski, przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim st. kapitan Kamil Płochocki, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, lokalnych władz samorządowych i instytucji oraz druhowie z zaprzyjaźnionych jednostek – OSP Brzóze, OSP Cyganka, OSP Czarna, OSP Lubomin, OSP Pustelnik, OSP Rządza, OSP Stanisławów i OSP Sokółka. Uroczystość była doskonała okazją do przypomnienia sobie historii naszej jednostki która to została przedstawiona w krótkim rysie historycznym, strażakom wręczone również zostały odznaczenia oraz pamiątkowe statuetki dla wspierających nas osób i instytucji.  Oficjalną część obchodów 90-lecia zakończyła defilada pododdziałów i pojazdów.