Na mocy decyzji nr VII/225 KSRG Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. Brygadiera Leszka Suskiego z dniem 27 czerwca 2019 roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Ładzyniu została włączona w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego – było to najważniejsze wydarzenie w 2019 roku w życiu naszej jednostki.  Uroczysty apel odbył się 19 października 2019r na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim ,  podczas  którego uroczyście odczytano  i wręczono decyzję Komendanta Głównego. Razem z OSP Ładzyń do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego włączona została również Ochotnicza Straż Pożarna w Zamieniu z którą to wspólnie zorganizowane zostały uroczystości.